Sat Kirala Geri Al İşlemlerinde İndirim Yoluyla Giderilemeyen KDV’nin Tespiti
Haziran 7, 2024
Devalüasyon Nedir?
Devalüasyon Nedir?
Temmuz 3, 2024

KOBİ’lerin doğal danışmanı olan mali müşavirlerimizi Kalfa’ya ortak olmaya davet ediyoruz

Haziran 12, 2024

Geçtiğimiz günlerde robotik muhasebe yazılımı Mihsap ile birleşme kararı aldığını duyuran Kalfa, mali müşavirlik ofislerinin dönüşümünü hızlandıran dijital ve finansal çözümler ile Türkiye’nin KOBİ kalkınmasında itici güç olma yolunda ilerliyor.

Kalfa Kurucu Ortağı Demirhan Şener, Mihsap Kurucusu Çağrı Şafak

Geçtiğimiz günlerde robotik muhasebe yazılımı Mihsap ile birleşme kararı aldığını duyuran Kalfa, mali müşavirlik ofislerinin dönüşümünü hızlandıran dijital ve finansal çözümler ile Türkiye’nin KOBİ kalkınmasında itici güç olma yolunda ilerliyor.

Mali müşavirlerin iş yüklerini üstlenen, mükelleflerine sağlayabileceği katma değerli servislerle gelirlerini artıran dijital iş platformu Kalfa’nın yakın dönem hedefleri arasında, Kalfa için mali müşavirlerin de dahil olabileceği bir girişim sermayesi yatırım fonu kurmak ve ayrıca mali müşavirlerin tahsilat süreçlerini kolaylaştıracak finansal çözümler için iş birlikleri geliştirmek var.


Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kalfa Kurucu Ortağı Demirhan Şener: “KOBİ’nin doğal danışmanı olan mali müşavirlerin operasyon yüklerinin hafifletilmesi ve üstlenilmesi, hizmet çeşitliğinin KOBİ’lere katma değer sağlayacak hizmetlerle genişletilmesi; Türkiye’de KOBİ kalkınmasının hızlandırılması açısından çok kritik. Sektöre sunduğumuz ve çok yakın zamanda sahaya çıkmasını planladığımız dijital ve finansal çözümler, bu bağlamda mali müşavirlik ve muhasebe sektöründe dönüşüm yaratarak, KOBİ’ler üzerinden Türkiye ekonomisine doğrudan fayda sunmak üzere tasarlanmış çözümler. İlk etaptaki en önemli gündemlerimizden biri mali müşavirlerimizin de ortak olabileceği, sadece Kalfa’nın yer aldığı single asset bir GSYF kurmak. Bu mali müşavirlerimize özel avantajlı GSYF’mize tüm mali müşavirlerimizi ortak olmaya, Kalfa’yı birlikte geliştirmeye ve yaratılan değeri birlikte paylaşmaya davet ediyoruz. Sistem Global olarak paylaşarak büyüme felsefemizi Kalfa’da resmileştirerek sektörün dönüşümüne katkı vermeyi hedefliyoruz.


Kalfa müşterisi mali müşavirlerimizin GSYF’mize çok avantajlı ve ciddi iskontolu şartlarla ortak olmalarını sağlayacağız, tam bir imece veya lonca mantığı ile Kalfa’yı geliştirmeyi planlıyoruz. Ayrıca, mali müşavirlerimiz için yaratacağımız finansal çözümleri çok önemsiyoruz ve bunun için finansal aktörlerle birlikte çalışıyoruz. Özellikle tahsilat süreçleri, her sektörde olduğu gibi mali müşavirlerimiz için de gün geçtikçe büyüyen bir zorluk haline geldi. Bu konuda bankalarla ve fintech şirketleriyle ortak mesai harcıyoruz. Çok yakın zamanda bu konuda önemli bir çözümü sahaya sunacağımıza inanıyoruz” dedi.


“Türkiye’deki yaklaşık 60 bin mali müşavir ofisinin tamamına ulaşmayı hedefliyoruz”
Mihsap Kurucusu Çağrı Şafak ise “Sektörün içinden doğmuş bir ekip olmanın da beraberinde getirdiği know-how ile, mali müşavirlik mesleğinin kronikleşmiş sorunlarına çözüm geliştirmek ve sektörümüzün gelecekte daha katma değerli bir yapıya kavuşmasına öncülük etmek için yürüttüğümüz faaliyetlere önümüzdeki süreçte önemli bir ivme kazandıracağız. Artık mali müşavirleri ileri teknolojiye sahip çözümlerle buluşturma zamanı. Türkiye’de 60 bin mali müşavirlik ofisi var. Önümüzdeki 3 sene içinde bu ofislerin tamamına, tek tek her bir ürünümüzle dokunacağız. Bugün ülkemizdeki meslektaşlarımızın yaşadığı, dijitalleşememek, iş yükü ve personel bulamamak gibi zorlukları, Almanya, Hollanda, Belçika, Romanya ve Rusya gibi ülkelerdeki mali müşavirler de yaşıyor. Biz bu problemleri mevzuatın en kompleks olduğu, değişimin en hızlı olduğu ülkede çözüyoruz. Mali müşavirlerimizin bilgi birikiminin Kalfa’ya aktarılmasıyla, Türkiye’deki dönüşümü başardığımızda, globalde de başarabileceğimizin işareti olacak” dedi.


Bu Birleşimin Gücünden Faydalanmak için Başvuru Yapın

hızlı başvuru formu
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?