Yol ve Yemek Ödemelerinin Bordro Hesaplaması
Yol ve Yemek Ödemelerinin Bordro Hesaplaması
Ekim 6, 2022
SGK e-Tebligat Uygulaması Tüm İllerde Kullanıma Açıldı
SGK e-Tebligat Uygulaması Tüm İllerde Kullanıma Açıldı
Kasım 1, 2022

SGK E-Tebligat Uygulaması 25 İlde Daha Başladı

Ekim 10, 2022

Bu yazının okuma süresi yaklaşık 2 dakikadır.

SGK e-Tebligat uygulaması, 07.10.2022 tarihi itibariyle İstanbul, İzmir ve Adana’nın da aralarında bulunduğu 25 ilde daha başlamıştır. Yeni gelişmeyle birlikte uygulamanın başladığı il sayısı 30’a yükselmiştir.

Geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren “Sosyal Güvenlik Kurumunca Elektronik Ortamda Yapılacak Tebligata İlişkin Yönetmelik” kapsamında ilk başta Eskişehir’de başlayan Sosyal Güvenlik Kurumu e-Tebligat uygulaması sırasıyla Bursa, Konya, Gaziantep ve Ankara illerinde başlamıştı.

07.10.2022 tarihi itibariyle; Adana, Antalya, Aydın, Balıkesir, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon ve Van illerinde e-Tebligat başvurusu yapmış ve yapacak olan muhataplara elektronik tebligat gönderilmeye başlanmıştır.

e-Tebligat uygulaması ile SGK tarafından tebliğ edilmesi gereken evrak, elektronik ortamda imzalanarak muhatabın e-tebligat adresine iletilmektedir.

Uygulamanın başladığı 30 ilde e-Tebligat başvurusu yapmamış gerçek ve tüzel kişiler ile henüz uygulamanın başlamadığı illerde bulunan gerçek ve tüzel kişilere eski usulde tebligat yapılmaya devam edilmektedir.

SGK e-Tebligat Uygulaması İstanbul’dan sonra 25 İlde Daha Başladı!

    Nasıl Yardımcı Olabiliriz?